facebooktwitterinstagramyoutubeblog

  
 
   
Hakkımızda

Esra Dereobalı 28.02.1976 Edremit doğumludur. 1997 yılından bu yana profesyonel meslek hayatına zihinsel engelli çocuklar üzerine çalışarak başlamıştır. Hacettepe çocuk gelişiminden 97 yılında mezun olduktan kısa bir süre sonra kendi terapi merkezini kurmuş ve iş hayatına başlamıştır. Gelişim psikolojisi; nöropsikoloji, bilişsel dil terapileri üzerinde araştırmalar sonucunda zihinsel engelli çocuklarda ülkemizde kullanılan programlarda yetersizlik olduğunu fark edip yeni programlar geliştirme çalışmalarına başlamıştır. Geliştirdiği programları 16 yıllık süre zarfında uygulayarak başarılı sonuç grafikleri elde etmiş böylece mucizevi ilerlemelerin sağlandığı altın çağ gelişim programı ortaya çıkmıştır. 3 değişik etapta uygulanabilmekle birlikte klasik metotların aksine çok daha kısa sürede danışanı yaş seviyesine ulaştırmayı hedef almaktadır. Ancak normal zekalı çocuklarda yapılan uygulamalarında da algı ve yaratıcılıklarında sosyal problem çözme becerilerinde ciddi artış yaşanmış ve daha mutlu sorunsuz bir okul hayatına kavuşulmuştur. Halen pembe bağcık danışmanlık çatısı altında; Eğitim koordinatörlüğü, Ana – Baba Okulu Program Sorumlusu, Bireysel bilişsel terapistliği,blog yazarlığı (blogger/esradereobalı), uyumsuz çocuk aileleri yaşam danışmanlığı yapmaktadır.

Kurumumuz çatısı altında 4 ayrı atölye bulunmaktadır;

1.            Farkındalık Atölyesi

2.            Özel eğitim Atölyesi

3.            Mutlu aile mutlu çocuk Atölyesi

4.            Regresyon Terapi

Farkındalık atölyesi kapsamında ki çalışmaları ise; 2012 den itibaren Yüksek Şifacılık Eğitimi; Teta Healing Institute of Knowledge (Teta Healing Bilinç Altı Psikoterapi Programı); Tune Uygulayıcılığı Sertifika Programı; Reiki; Rashiba; Regresyon Terapi (Regresyon Eğitimini Radianced Okul’da Diba Ayten Yılmaz’dan aldım. Detaylı bilgi için http://www.radianced.com web sitesini inceleyebilirsiniz.); Dorn Terapi; Bioenerji ve Taşlarla Şifa eğitimlerini tamamladıktan sonra bu eğitimleri kendi mesleki alanıyla birleştirip Ruh, Beden; Zihin Kapsamında daha bütüncül yapıda bir terapi ve yaşam destek atölyesi çalışmalarına başlamıştır. Farkındalık ve bilinçaltı konularında çalışmalar beyin çalışma disiplinleri ile birleştirildiğinde ortaya çok hızlı iyileşmeler ve tıbbi tedavilere eşlik edebilen, hastaların hekimler tarafından yürütülen tıbbi tedavilerini destekleyen, ruhsal ve yaşam streslerini kolaylıkla baş edebildiklerini deneyimlediğimizden bu atölye çalışmalarına ihtiyaç duyulmuştur.

Birikimlerimizi daha geniş kitlelerle paylaşmak amacıyla seminerler düzenlemekteyiz. Halen farkındalık atölyesi çatışı atında;yetişkin grup ile değişim dönüşüm bireysel ve grup seansları, farkındalık atölyesi bireysel terapi, bilinçaltı çalışmaları kurumsal danışmanlık yaşam koçluğu, dorn terapi ve regresyon terapistliği yapmaktadır.

Cumhuriyet Blv. Bais Apt. No:180 K:5 D:6 Alsancak / İzmir | Tel :  0232 463 64 66 / 0533 020 09 51  | info@esradereobali.com.tr

pitikare web tasarım