facebooktwitterinstagramyoutubeblog

  
 
   

Qİ GONG

Antik Çin’in uzun geçmişi olan kültürel bir mirasıdır. Yaşam enerjisi üzerinde uzun sürelerle kararlı olarak çalışmaya ve bu konuyu incelemeye çigong denir. Çigong çi ve gong sözcüklerinden türemiştir. Çi evrenin temelindeki enerji, doğal güç, canlıların bedenlerindeki yaşam enerjisi şeklinde tanımlanabilir. Gong ise iş, kararlı çalışma demektir. Gong sözcüğünün başına getirilen ek ne işi ya da çalışması olduğunu anlatır.

Çigongun geçmişi antik çağa kadar gider, birkaç bin yıllık bir tarihi vardır. Tarihî kayıtlar, dörtbin yıl önce Çin’de insanların, dans karakterli bir hareket dizisiyle hastalıklarını tedavi ettiklerini, enerji ve solunumlarını düzenlediklerini göstermektedir.

Farkındalık yolculuğunuzda ruh beden zihin üçlüsünün dengede olması önemlidir. Bu nedenle meditasyon çalışmalarına ek olarak meridyenlerin açılması ve evrenle bütüncül bir yaşam için atölyemizde temel qigong hareketlerinden faydalanmaktayız.

Kendi yaşam enerjisi üzerinde çalışma, beslenme, başkalarına şifa verme ve yerleşim uygulamaları çigongun kapsamındadır.

CHI GONGUN KULLANIM ALANLARI

  1. Tıp uygulamalari (tedavi ve sağlıgı koruma, bünyeyi güçlendirme)
  2. Pedagojide konuşma ve öğrenme güçlüğü çekenlerin tedavisinde.
  3. Psikoterapide travmalıların tedavisinde.
  4. Savaş ve gösteri sanatlari uygulamalarinin etkinliğini arttirmak (Çindeki geleneksel savaş sanatlarını icra eden Vugu okulunda)
  5. Spor uygulamalarinin etkinliğini arttırmak.
  6. Din uygulamaları (acılardan kurtulmak, ruhu eğitip yüksek bir düzeye getirmek ve böylece bağımsızlaşıp dünyaya yeniden doğmak)

Cumhuriyet Blv. Bais Apt. No:180 K:5 D:6 Alsancak / İzmir | Tel :  0232 463 64 66 / 0533 020 09 51  | info@esradereobali.com.tr

pitikare web tasarım